Patvēruma meklētājiem Latvijā palīdz ar pārtikas iegādi

2016. gada janvāris.

Facebook grupa “Gribu palīdzēt bēgļiem”, pateicoties ziedojumiem 2016. gada 14. janvārī pirmo reizi nogādāja Patvēruma meklētāju centrā “Mucenieki” visiem patvēruma meklētājam pārtikas paciņas, kurā ietilpst rīsi, cukurs, eļļa un milti.

Kaut arī patvēruma meklētāji saņem valsts atbalstu (2,15 EUR dienā), no šīs naudas viņiem ir jāiegādājas viss sev nepieciešamais, tajā skaitā pārtikas preces, higiēnas lietas, kā arī jāapmaksā sabiedriskā transporta pakalpojumi. Kā norāda “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāvis Egils Grasmanis: “Esam ļoti patīkami pārsteigti, ka pirmajā mēnesī kopš ziedojuma konta atvēršanas esam saņēmuši 655,00 EUR. Tas nozīmē, ka cilvēkiem rūp tas, kā Latvijā jūtas cilvēki, kuri ir zaudējuši visu savu iedzīvi un sāk savu dzīvi no jauna. Izvērtējot situāciju janvāra sākumā kopā ar pašiem patvēruma meklētājiem un Patvēruma meklētāju centra vadību, secinājām, ka šajā brīdī visnoderīgākā būs tieši pārtikas piegāde. Turpināsim šo sadarbību arī turpmāk, sniedzot atbalstu visnepieciešamākajam.”

Facebook grupa sadarbībā ar biedrību “Kaņepes Laikmetīgās Kultūras centrs” 2015. gada decembrī atvēra īpašu ziedojumu kontu, lai dotu iespēju ziedot naudas līdzekļus dažādām neatliekamām patvēruma meklētāju Latvijā vajadzībām, tajā skaitā arī integrācijas pasākumiem.

Pārtika patvēruma meklētājiem iegādāta par 445,32 EUR.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: