Gājiens par bēgļu tiesībām

2016. gada 27. februāris.

Rīgā, tāpat kā daudzās Eiropas pilsētās, notika gājiens par bēgļu tiesībām (European March for the Refugees Rights), lai demonstrētu atbalstu bēgļu cilvēktiesībām un mudinātu Eiropas valstu valdības nodrošināt bēgļiem drošu un legālu ceļu uz patvēruma valstīm.

Bēgot no kara un vardarbības savā zemē, tūkstošiem bēgļu nav citas izejas kā riskēt un pat ziemā šķērsot Egejas jūru. Cenšoties nokļūt drošībā un šķērsojot Vidusjūru, jau pirmajās sešās šī gada nedēļās šajā ceļā noslīkuši 410 cilvēki. Noslīkušo skaits ir 35 reizes lielāks nekā šajā pašā laikā pērn, bet kopējais mirušo skaits varētu būt vēl lielāks, jo ne visu cilvēku mirstīgās atliekas tiek atrastas. Pēc ANO Bēgļu aģentūras datiem šobrīd 36% bēgļu ir bērni, kopš 2015.gada septembra Vidusjūrā noslīkuši vairāk nekā 340 bērni, tostarp zīdaiņi.

Lai nepieļautu, ka izmisuma dzīti cilvēki uztic savu dzīvību kontrabandistiem, piedzīvo ciešanu pilnu ceļu līdz jūrai un mūsu acu priekšā dodas nāvē piepūšamās laivās, gājiena rīkotāji pieprasa politiskajiem līderiem aktīvu rīcību droša ceļa nodrošināšanā tiem, kuriem nepieciešama aizsardzība.

Gājienā “Girbu palīdzēt bēgļiem” aicināja piedalīties ikvienu, kurš nevēlas noskatīties bēgļu ciešanās, atbalsta bēgļu tiesības uz drošu ceļu līdz drošām patvēruma vietām, kā arī iestājas par cilvēcīgu un cieņpilnu attieksmi pret bēgļiem.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: