Starptautiskā bēgļu diena 2017

2017. gada 20. jūnijs.

Atzīmējot Starptautisko bēgļu dienu, Rīgā, Rīgas Ekonomikas augstskolā notika pasākums “Dzīvā bibliotēka”, kurā piedalījās ne tikai rīdzinieki, patvēruma meklētāji un bēgļa statusu ieguvušie, bet arī cilvēki, kuru vecāki vai vecvecāki dažādu iemeslu dēļ bijuši spiesti pamest Latviju, kā arī tie, kuri bijuši iesaistīti patvēruma sistēmas ieviešanā Latvijā 1990.gados.

Pasākums rīkoja kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” un domnīca “Providus” sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūras Ziemeļeiropas biroju un Rīgas Ekonomikas augstskolas Mediju centru.

Pasākuma laikā bija iespējams arī virtuāli apmeklēt bēgļu nometni ar īpašu virtuālo briļļu palīdzību, uzzināt par jaunākajām migrācijas tendencēm pasaulē, kā arī nogaršot Tuvo Austrumu ēdienus, kurus gatavojusi “Humusa komanda”. Pēc “Dzīvās bibliotēkas” stāstu uzklausīšanas apmeklētāji varēja uzdot jautājumus, bet pasākuma noslēgumā notika apļa saruna par gūtajiem iespaidiem un sajūtām.

Starptautisko bēgļu diena atzīmē ik gadu 20. jūnijā, lai radītu izpratni par patvēruma jautājumiem pasaulē, kā arī lai izteiktu atbalstu un solidaritāti tiem, kas dažādu iemeslu dēļ atstājuši savas mājas un uzsākuši dzīvi svešumā. Ir ļoti svarīgi mācīties no pagātnes pieredzes un identificēt šodienas izaicinājumus un iespējas, tādēļ cilvēku dzīvesstāsti, kas izskanēja “Dzīvajā bibliotēkā”, ir nozīmīgs avots, lai saskatītu patvēruma jautājumā cilvēcisko un individuālo.
“Dzīvā bibliotēka ar rīdziniekiem, patvēruma meklētājiem un bēgļiem” līdzfinansēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: