Koncerts un spēļu vakars patvēruma meklētājiem

2016. gada 13. novembris.

Ar kopīgām pusdienām, Reiņa Jaunā un Kristapa Bedrīša koncertu un galda spēlēm norisinājās socializēšanās pasākums ar patvēruma meklētājiem un bēgļiem. Pasākumā “Kaņepes Kultūras centrā” piedalījās aptuveni 120 cilvēku un to organizēja biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” ar ANO Bēgļu aģentūras (UNHCR) atbalstu.

“Liela daļa iedzīvotāju vēlas atbalstīt bēgļus un patvēruma meklētājus. Viņi bieži vēršas pie mums ar jautājumu – kā es varu palīdzēt. Pasākums bija iespēja abām pusēm satikties, iepazīties un socializēties. Ģimenēs un arī pa vienam aci pret aci tikās sīrieši, irākieši, eritrejieši un latvieši. Šādas tikšanās sniedz realitātes sajūtu un lauž stereotipus, kas vienam par otru ir izveidojušies,” komentē Egils Grasmanis, biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem” vadītājs.

“Kaņepes Kultūras centrā” pulcējās aptuveni 70 bēgļu un patvēruma meklētāju no Sīrijas, Eritrejas un Irākas, kuri šobrīd uzturas patvēruma centrā “Mucenieki”. Viņu vidū bija arī patvēruma meklētāji, kuri ir ieguvuši bēgļu un/vai alternatīvo statusu un ir iekārtojušies pastāvīgai dzīvei Latvijā. Pasākumā, kas ilga četras stundas, notika socializēšanās spēles pieaugušajiem, mūziķu uzstāšanās un kopīgas pusdienas. Bērni piedalījās animācijas un sejas apgleznošanas darbnīcās.

“Bēgļiem un patvēruma meklētājiem ir ļoti svarīgi jau sākotnējā periodā pēc ierašanās tikties ar vietējiem iedzīvotājiem un veidot jaunus kontaktus. Dažādos UNHCR pētījumos bēgļi norāda, ka viņu dzīve jaunajā mītnes valstī būtībā sākas no jauna. Integrācija ir divvirzienu process – gan bēgļiem ir jāpiemērojas, gan arī vietējai sabiedrībai jāmācās kaut kas jauns. Šādi pasākumi ir viens no veidiem, kas palīdz to veikt,” uzsver Didzis Melbiksis, ANO bēgļu aģentūras UNHCR reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā komunikācijas koordinators.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: