Iniciatīva “Viss sākas ar mājām”

Kopš 2017. gada septembra

Kopš 2017. gada kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” uzsākusi iniciatīvu “Viss sākas ar mājām”, kuras mērķis ir ar sabiedrības atbalstu nodrošināt bēgļu ģimenēm Latvijā mājvietu pirmajos 6–12 mēnešos pēc bēgļa statusa saņemšanas.

Kā norāda kustības veidotājs Egils Grasmanis: “Sarežģītā dzīvesvietas atrašana veicina to, ka bēgļi Latvijā nevar uzsākt patstāvīgu dzīvi. Palīdzot ar resursiem – gan ziedojumiem, gan reālas dzīves telpas piedāvājumiem –, dosim iespēju tiem, kuriem tā tik ļoti nepieciešama.”

“Gribu palīdzēt bēgļiem” iepriekš ir palīdzējusi ar dzīvesvietas meklējumiem vairākām bēgļu ģimenēm un saskārusies ar dažādiem izaicinājumiem, piemēram, dzīvokļu īres izmaksas, salīdzinot ar bēgļu pabalstu, ir lielas, jau ievākšanās brīdī ir nepieciešamas mēbeles, trauki, gultasveļa. Tāpēc jaunās iniciatīvas mērķis ir nodrošināt vairākas mājvietas, kurās par nelielu samaksu varēs apmesties bēgļu ģimenes. Tas ir nozīmīgs solis tālākā integrācijā Latvijas sabiedrībā, veidojot bēgļiem iespēju Latvijā veidot savas mājas.

Ar iniciatīvu kustības pārstāvji iepazīstināja akcijā “Give a Home”, kas ar 300 koncertiem 60 valstīs bēgļu atbalstam norisinās 2017. gada 20. septembrī, tajā skaitā Latvijā. Rīgas koncertā, ko organizē “Sofar Sounds Riga”, piedalījās mūziķu apvienības “The Sound Poets”, “Instrumenti” un “Mesa”. Koncerta ierakstu var noskatīties šeit.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: