“Gribu palīdzēt bēgļiem” saņem “Gada brīvprātīgais 2022” goda zīmi

Brīvprātīgo godināšanas mērķis ir pateikt paldies tiem Latvijas iedzīvotājiem un organizācijām, kas savu laiku ziedo brīvprātīgajam darbam sabiedrības labā, veicinot iedzīvotāju un organizāciju interesi un iesaisti brīvprātīgajā darbā.

Biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem” vadībā vairāki simti brīvprātīgo 2022. gadā aktīvi iesaistījušies atbalsta sniegšanā starptautiskās palīdzības saņēmējiem, tajā skaitā Ukrainas civiliedzīvotājiem. Kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” Facebook grupa kopš 2015. gada ir bijis galvenais rīks, ar kura palīdzību ātri sniegt palīdzību patvēruma meklētājiem un bēgļiem drošā vidē. Kopš kara sākuma Ukrainā grupas brīvprātīgo moderatoru komanda vairākus mēnešus darbojās, lai nepārtraukti nodrošinātu palīdzību, organizējot pieprasījumus un sniedzot atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem. Brīvprātīgā transporta koordinatori palīdzēja organizēt Ukrainas civiliedzīvotāju nokļūšanu Latvijā. Martā, kad tika atvērts Rīgas atbalsta centrs Ukrainas civiliedzīvotājiem, biedrība tajā izveidoja “NVO informācijas galdu”, kurā brīvprātīgie informē centra apmeklētājus par vairāk nekā 100 nevalstisko organizāciju sniegto palīdzību. Lielu atbalstu sniedz valodu klubiņš, kura brīvprātīgie palīdz apgūt latviešu valodu un iepazīt Rīgu izglītojošās ekskursijās. Biedrības brīvprātīgie ir gatavi palīdzēt starptautiskās palīdzības saņēmējiem, gan saziņā ar valsts un pašvaldības iestādēm, gan sniegt emocionālu atbalstu un praktiskus ikdienas padomus.

Lepojamies, ka kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” saņēma “Gada brīvprātīgais 2022” goda zīmi! 
Vēlamies no sirds pateikties visiem mūsu brīvprātīgajiem, kuri ikdienā velta savu laiku un enerģiju, lai palīdzētu patvēruma meklētājiem un bēgļiem. 

Foto: F64, Rīgas dome

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: