Norisināsies domapmaiņa par Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanas jautājumiem

Trešdien, 15. maijā, Iekšlietu ministrijā norisināsies jau ceturtais pieredzes apmaiņas pasākums, kurā diskutēs par atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri nonākuši Latvijā, bēgot no Krievijas militārās agresijas Ukrainā. Būtiskākā uzmanība pasākumā tiks veltīta iekļaušanās jautājumiem. Domapmaiņā piedalīsies valsts iestāžu, pašvaldību, nevaldības organizāciju un starptautisko organizāciju pārstāvji.

Iekšlietu ministrijas un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvji iepazīstinās pasākuma dalībniekus ar aktualitātēm Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanā un jaunu informatīvu kampaņu Ukrainas civiliedzīvotājiem par cilvēktirdzniecības risku novēršanu. Savukārt, pieredzē par Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanu dalīsies kolēģi no Ziemeļvalstīm – Dānijas, Norvēģijas un Somijas, īpašu uzmanību pievēršot izglītības jautājumam, kas sevišķi būtisks ir gatavojoties plašākai Ukrainas bērnu iekļaušanai Latvijas mācību iestādēs no nākamā mācību gada.

Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētnieces Dārta Pelse un Dace Meilija iepazīstinās ar divu pētījumu provizoriskajiem rezultātiem, kas ieskicēs arī sākotnējus datus no veiktajām aptaujām: Ukrainas civiliedzīvotāju pieredze Latvijā un Latvijas iedzīvotāju attieksme pret dažādiem ar Ukrainu un Ukrainas bēgļiem saistītajiem jautājumiem. Lai arī abu aptauju rezultāti pilnībā būs pieejami projekta noslēgumā, pieejamie dati rāda, ka Latvijas iedzīvotāji turpina atbalstīt jaunu Ukrainas bēgļu uzņemšanu (58,9%) un uzskata, ka Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā jāturpina nodrošināt tāds pats  (36,3%) vai lielāks (20,6%) valsts un pašvaldību atbalsts. Savukārt Ukrainas civiliedzīvotāju aptauja atklāj, ka tie bēgļi, kuri ir saskārušies ar nopietnām grūtībām Latvijā, visbiežāk tās min nodarbinātības un izglītības jomās.  

Pasākumu organizē biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” un sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS ar Iekšlietu ministrijas atbalstu.

Scroll to Top