Latvijas iedzīvotāju iesaiste Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstā

Ņemot vērā karu Ukrainā un straujo Ukrainas bēgļu skaita palielināšanos Latvijā, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” ar EEZ un Norvēģijas grantu finansiālu projekta atbalstu, turpina veikt aktīvu un precīzu Latvijas iedzīvotāju un Ukrainas bēgļu informēšanu. Projekta mērķis ir koordinēt pilsoniskās sabiedrības iesaisti atbalsta sniegšanas iniciatīvās, kā arī nodrošināt regulāri atjauninātu informāciju Latvijas iedzīvotājiem un cilvēkiem no Ukrainas Latvijā par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām.

Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” projektā ietvaros šobrīd nodrošina:

1) Nevalstisko organizāciju informācijas punkta darbu Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem (Kaļķu iela 1, 2. stāvs), kur sniedz aktuālāko informāciju par pilsoniskās sabiedrības piedāvātajiem palīdzības veidiem Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā, kā arī iesaista brīvprātīgos palīdzības sniegšanā.

2) Labdarības organizāciju kartes (https://palidzibaskarte.lv/; https://kartadopomogy.lv/) uzturēšanu par iespējām sniegt un saņemt humāno palīdzību visā Latvijā. Katrai palīdzības saņemšanas vietai norādīta tās atrašanās vieta, kādas lietas tur var saņemt/ziedot, darba laiks, kontakti, informācija, vai nepieciešams iepriekš pieteikt savu apmeklējumu. Karte ir pieejama ne tikai latviešu, bet arī ukraiņu, krievu un angļu valodās.

3) Pasākumu kalendāra vietnes (https://www.podiyi.lv) uzturēšanu un informācijas apkopošanu par gaidāmajiem valsts iestāžu un pilsoniskās sabiedrības organizētajiem pasākumiem Ukrainas atbalstam. Kalendārā pasākumus var ievietot valsts un pašvaldību iestādes, uzņēmēji un nevalstiskās organizācijas. Kalendārs pieejams latviešu, ukraiņu, krievu un angļu valodās.

4) Informatīvā resursa izveidi, lai risinātu mājokļu pieejamības problēmas Ukrainas kara bēgļiem Latvijā, ļautu Latvijas iedzīvotājiem iesaistīties un saņemt nepieciešamo informāciju par drošu un likumisku mājokļu izīrēšanu.

Projekta sagaidāmie rezultāti ir koordinēta Latvijas pilsoniskās sabiedrības iesaiste atbalsta sniegšanas iniciatīvās, kā arī regulāri atjaunotas informācijas pieejamība gan palīdzības sniedzējiem, gan saņēmējiem. Informatīvo iniciatīvu uzturēšana vai izveidošana sniedz plašas iespējas iesaistīt Latvijas iedzīvotājus brīvprātīgajā darbā, kultūras pasākumu norisē, ziedošanā, mājokļu izīrēšanā, kā arī citos atbalsta sniegšanas veidos ukraiņiem.

Projektu “Latvijas iedzīvotāju iesaiste Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstā” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Kopējais projekta finansējums ir 9 997,81 eiro.

Aktuālajai informācijai par šo projektu un citu nepieciešamo atbalstu iespējams sekot līdzi www.palidziukrainai.lv, kā arī Facebook  grupā: https://www.facebook.com/groups/www.gribupalidzetbegliem.lv. Sazināties ar kustību “Gribu palīdzēt bēgļiem” var, rakstot uz gribupalidzetbegliem@gmail.com.

Kustības „Gribu palīdzēt bēgļiem” mērķis ir sniegt praktisku, tūlītēju un brīvprātīgu palīdzību patvēruma meklētājiem, bēgļiem un starptautiskās aizsardzības saņēmējiem, vienlaikus veicinot šo cilvēku integrāciju Latvijā. “Gribu palīdzēt bēgļiem” ziedojumu konts: LV24HABA0551041611130.


Aktualitātes

Projekts “Nevalstisko organizāciju atbalsta koordinēšana Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā”

Kopš 2022.gada karadarbības sākuma Ukrainā, “Gribu palīdzēt bēgļiem” ir bijusi krīzes risinājumu epicentrā Latvijā – jau no pirmās dienas veidojot un uzturot informācijas vietnes, koordinējot uzņēmumu, NVO un privātpersonu datubāzi ar palīdzības sniedzējiem, koordinējot brīvprātīgo komandas atbalsta sniegšanā, koordinējot transporta atbalstu, darbojoties uz vietas atbalsta centrā Rīgā, koordinējot NVO tīkla darbību kopīgai atbalsta un humānasContinue reading “Projekts “Nevalstisko organizāciju atbalsta koordinēšana Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā””

Atbalsti Ukrainas bēgļus Latvijā ziedojumu akcijā #WhiteFriday

Šogad jau ceturto reizi norisinās Mobilly un Ziedot.lv Vislatvijas ziedošanas akcija #WhiteFriday.  Akcijā aicinām atbalstīt mūsu iniciatīvu – sasildīt Ukrainas bēgļus Latvijā, piemēram, ar siltu tēju uz robežas, katliņu vai arī ar segu jaunajā mājvietā. Ja vēlies atbalstīt iniciatīvu, to ātri un ērti iespējams izdarīt Mobilly aplikācijā. Ļoti novērtēsim Tavu atbalstu! Plašāka informācija par ziedošanasContinue reading “Atbalsti Ukrainas bēgļus Latvijā ziedojumu akcijā #WhiteFriday”

Noslēdzies projekts “Latvijas iedzīvotāju iesaiste Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstā”

Veiksmīgi noslēdzies kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” un Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītais trīs mēnešu ilgais projekts “Latvijas iedzīvotāju iesaiste Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstā”. Pateicoties EEZ un Norvēģijas grantu finansiālajam atbalstam, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” projektā laikā nodrošināja: 1) Nevalstisko organizāciju informācijas punkta darbu Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem (Kaļķu iela 1, 2. stāvs), kur sniegta aktuālākā informācijuContinue reading “Noslēdzies projekts “Latvijas iedzīvotāju iesaiste Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstā””

Nepilnu trīs mēnešu laikā – atbalstīti ap 8700 cilvēku NVO informācijas punktā

Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” ar Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstu nodrošina informatīvo atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem. Viena no informatīvā atbalsta aktivitātēm ir Nevalstisko organizāciju informācijas punkts Vienotajā atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem Rīgā (Kaļķu ielā 1, 2.stāvā). Informācijas punktā katru darba dienu no 9:00 līdz 18:00 strādā brīvprātīgie, kas sniedz atbildes uz Ukrainas atbalsta centra apmeklētāju jautājumiem parContinue reading “Nepilnu trīs mēnešu laikā – atbalstīti ap 8700 cilvēku NVO informācijas punktā”

Ukrainas bēgļu atbalstam izveidots jauns portāls – majasbegliem.lv

Lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem vieglāk atrast mājokli Latvijā, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” izveidojusi portālu majasbegliem.lv. Portālā aicinām pieteikt mājokļus, kuri pieejami Ukrainas cilvēkiem īrei vai bez maksas. Tāpat portālā pieejama praktiska informācija par mājokļa īres jautājumiem. Visi materiāli sagatavoti latviešu un ukraiņu valodās. Portāls majasbegliem.lv dod iespēju izīrētājiem ievietot bezmaksas sludinājumus un sasniegt ar mājokļu piedāvājumu tieši UkrainasContinue reading “Ukrainas bēgļu atbalstam izveidots jauns portāls – majasbegliem.lv”

Sākusies projekta “Latvijas iedzīvotāju iesaiste Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstā” īstenošana

Ņemot vērā karu Ukrainā un straujo Ukrainas bēgļu skaita palielināšanos Latvijā, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” ar EEZ un Norvēģijas grantu finansiālu projekta atbalstu, turpina veikt aktīvu un precīzu Latvijas iedzīvotāju un Ukrainas bēgļu informēšanu. Projekta mērķis ir koordinēt pilsoniskās sabiedrības iesaisti atbalsta sniegšanas iniciatīvās, kā arī nodrošināt regulāri atjauninātu informāciju Latvijas iedzīvotājiem un cilvēkiem noContinue reading “Sākusies projekta “Latvijas iedzīvotāju iesaiste Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstā” īstenošana”

Get new content delivered directly to your inbox.

%d bloggers like this: