NVO aicina Saeimu nekavēties ar lēmumu par primārā atbalsta Ukrainas bēgļiem termiņa pagarināšanu

Biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” NVO koordinācijas tīkla vārdā aicina Saeimas deputātus pievērst uzmanību tam, ka Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā ir nepieciešami grozījumi, kas ir saistīti galvenokārt ar primāro atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā.

Jau š.g. maijā aicinājām deputātus novērst neskaidrības par to, kādā apmērā un kādus pakalpojumus Ukrainas civiliedzīvotāji var saņemt Latvijā. Šobrīd atkal esam nonākuši situācijā, kad lēmumi ir nepieciešami nekavējoties.

Kā nosaka Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likuma 12. panta 1.daļa: “(1) Valsts nodrošina Ukrainas civiliedzīvotājiem primāri sniedzamo atbalstu — izmitināšanu — līdz 60 vai līdz 120 dienām, kā arī pārtiku līdz 30 dienām (…)”. Vienlaikus likums nosaka, ka: “Primāri sniedzamais atbalsts ir terminēts atbalsta pasākums, kurš tiek īstenots ne ilgāk kā līdz 2022. gada 31. decembrim.”

Gaidām skaidru atbildi no likumdevēja, vai tiešām šī gada beigās primārais atbalsts – izmitināšana un pārtika – Ukrainas civiliedzīvotājiem tiks izbeigts, neskatoties uz to, kad viņi ir ieradušies mūsu valstī un vērsušies pēc palīdzības. Tāpat aicinām novērst neskaidrību, cik ilgi palīdzību saņems Ukrainas civiliedzīvotāji, kas ierodas Latvijā, piemēram, šodien, un kuriem nosaka 120 dienu primāro atbalstu.

Zemāk iespējams iepazīties ar vēstuli, kas tika nosūtīta Ministru prezidentam, Iekšlietu ministram un Latvijas Republikas Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai š.g. 19. septembrī.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: