NVO aicina 14.Saeimas deputātus steidzami pieņemt lēmumus par primārā atbalstu sniegšanu Ukrainas bēgļiem 2023.gadā

Vairāk nekā 20 nevaldības organizācijas 14. Saeimas pirmajā darba dienā nosūtīja vēstuli katram 14. Saeimas deputātam, vēršot deputātu uzmanību uz jautājumiem, kas saistīti ar Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanu Latvijā un kuros, nevalstiskā sektora ieskatā, ir nepieciešams pieņemt lēmumus vistuvākajā laikā.
Proti,

  1. Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā ir pēc iespējas drīz skaidri jānosaka, ka primāri sniedzamais atbalsts tiks nodrošināts arī pēc 2022. gada 31. decembra.
  2. Izdevumiem, kas saistīti ar Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanu 2023. gadā, īpaši attiecībā uz primāro palīdzību, ir jābūt iekļautiem valsts pamatbudžetā.
  3. Ir jāmaina pieeja atbalstam Ukrainas civiliedzīvotājiem no reakcijas krīzes situācijā uz visaptverošu uzņemšanas un integrācijas sistēmu, kurā sniedzam tādu atbalstu, kas maksimāli ātri ļauj Ukrainas civiliedzīvotājiem iesaistīties pilnvērtīgā dzīvē.

Aicinām 14. Saeimas deputātus izmantot savas likumdošanas tiesības attiecīgu grozījumu virzīšanā un apstiprināšanā Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kā arī citās politikas iniciatīvās.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: