Par atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā

Saeimas 2023. gada 16. marta sēdes darba kārtībā iekļauts izskatīšanai otrajā un galīgajā lasījumā likumprojekts “Grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā” (169/Lp14). Biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” aicina 14. Saeimas frakcijas un deputātus šajā likumā skaidri noteikt, ka primāri sniedzamais atbalsts (izmitināšana un ēdināšana) Ukrainas bēgļiem Latvijā tiks nodrošināts arī pēc 2023. gada 30. jūnija. Proti, nepieciešams pagarināt likuma 7.1 pantā un 12. pantā norādīto darbības termiņu līdz 2024. gada 4. martam.

2024. gada 4. marts ir datums, līdz kuram Eiropas Savienībā Ukrainas civiliedzīvotājiem piešķirts pagaidu aizsardzības statuss (pieņemts 2022.gada oktobra ES Tieslietu un iekšlietu padomē). Tas nozīmē, ka Eiropas Savienības līmenī vismaz primārais atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem ir garantēts līdz šim datumam.

Karš Ukrainā turpinās un būs nepieciešams ilgstošs rekonstrukcijas periods, lai atjaunotu pamata infrastruktūru. Tāpēc ir skaidri un nepārprotami jāparāda Ukrainas civiliedzīvotājiem, ka atbalsts primāro vajadzību segšanai Latvijā būs. Gan tiem, kas tikko ierodas (šobrīd likums nosaka 60 vai 120 dienu atbalstu), gan tām 8 īpašajām grupām, kas noteiktas likumā un kurām par sevi parūpēties ir grūtāk (pensionāriem, grūtniecēm, personām ar invaliditāti, skolēniem, bērniem u.c.).

Zemāk iespējams iepazīties ar vēstuli, kas nosūtīta 14. Saeimas frakciju deputātiem š.g. 14. martā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: