Palidzibaskarte.lv pieejama informācija par 145 labdarības punktiem visā Latvijā

Lai palīdzētu cilvēkiem no Ukrainas vieglāk iegūt apģērbu, apavus, mēbeles, sadzīves tehniku, bērnu preces un citas lietas, kas nepieciešamas iedzīves veidošanai Latvijā, un tiem, kuri vēlas šīs lietas ziedot, biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” kopā ar labdarības organizācijām pirms gada, 2022. gada martā, izveidoja karti www.palidzibaskarte.lv.

Gada laikā karte ir papildināta un šobrīd tajā ir pieejama informācija par 89 organizācijām ar 145 punktiem visā Latvijā. Būtiski, ka šajos punktos palīdzību var saņemt ikviens, kuram tā ir nepieciešama, tāpēc karte ir pieejama nu jau piecās valodās – latviešu, ukraiņu, angļu, krievu un arābu. Tuvākajā laikā karte būs pieejama arī farsi valodā, lai atbalstītu starptautiskās aizsardzības saņēmējus Latvijā. 

Gada laikā karti ir apmeklējuši gandrīz 300 000 cilvēku. Kartē papildus sākotnējam piedāvājumam paplašināts palīdzības kategoriju saraksts, piemēram, tagad kartē ir iespēja atrast arī sev tuvāko vietu, kur papildināt latviešu valodas zināšanas. 

Karti aicināti izmantot ne tikai cilvēki, kuriem nepieciešama palīdzība, bet arī tie, kuri vēlas ziedot. Pirms nogādāt mantas konkrētajā vietā, aicinām iepazīties ar to, kādas mantas tajā pieņem un kāds ir tās darba laiks. 

Palidzibaskarte.lv izveidot palīdzēja Deliverty komanda, kas tapa TechChill #HackforUkraine hakatona laikā. 

Biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem” kopš kara sākumā Ukrainā vada nevaldības organizāciju koordinācijas tīklu ar mērķi sniegt pēc iespējas saskaņotāku un visaptverošāku atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri patvērumu no kara atraduši Latvijā. Vairāk informācijas par atbalstu Ukrainas cilvēkiem www.palidziukrainai.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: