Kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” finanšu izlietojums

Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” darbojas pateicoties brīvprātīgo, ziedotāju un dažādu projektu atbalstam. Kamēr brīvprātīgie un mentori atbalsta kustību, ziedojot savu laiku un resursus, ziedotāji un projekti ir galvenie finanšu resursi, kas tiek novirzīti starptautiskās aizsardzības saņēmēju atbalstam.  

Šobrīd biedrībai ir divi aktīvi projekti, kas ļauj kustībā nodarbināt četras personas, no kurām trīs ir nepilna laika darbinieki. Projekts sadarbībā ar ANO bēgļu aģentūru ļauj nodarbināt mentoru un atbalstīt personas ar ēdiena un sabiedriskā trasporta dāvanu kartēm. Savukārt projekts, kas tiek īstenots sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu, ļauj kustībai koordināet aktīvu brīvprātīgo komandu, komunicēt par starptautiskās aizsardzības saņēmēju problēmām Latvijā un nodarboties ar interešu aizstāvības jautājumiem.

Kustības ziedotāji mūs atbalsta gan ar mantu ziedošanu, gan finansiāli, kas palīdz organizēt starptautiskās aizsardzības saņēmēju ikdienu. Ziedotās mantas, piemēram, mēbeles, sadzīves tehnika, apģērbs, viedierīces palīdz uzsākt ikdienas gaitas jaunā vidē. Finanšu līdzekļi galvenokārt tiek izmantoti pārtikas un bērnu higiēnas preču nodrošināšanai, kā arī mājvietas pirmās iemaksas nodrošināšanai, kā arī organizācijas darbības nodrošināšanai – piemēram, apmaksājot grāmatvedības pakalpojumus un telefona rēķinus.

Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” katru gadu sadarbojas arī ar Sabiedrības integrācijas fondu Ziemassvētku dāvaniņu vākšanā, kā arī ar Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecību Ramadāna svētku laikā.

Materiāls ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. #NVOFonds2021

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: